© 2024 Luna Kaş

Hikayemiz

Luna Otel'in şu an bulunduğu bina, Kaş'la basit bir aşk ilişkisi olarak başladı. İngiltere'den gelen Gordon ve Marion çifti de diğer turistler gibi Kaş'ı ilk kez 1980'li yıllarda ziyaret etmeye başladılar. Pitoresk sokaklar, sıcak denizler ve dost canlısı yerel halk onları hayrete düşürdü. Genellikle bir yer aklınızdan çıkamadığında olduğu gibi, gezileri daha sık hale geldi, ta ki sonunda Kaş'ı, daha doğrusu Luna Otel'in bulunduğu toprakları evleri yapmaya karar verene kadar. Şehir merkezi ile sessiz yamaç arasında mükemmel bir konuma sahip bir arsa bulduktan sonra hayallerindeki evi inşa etmek için çalışmaya başladılar. Binayı yazın serin, kışın sıcak tutan taş işçiliğinden, ahşabı yerel ilkokuldan toplanıp yeniden kullanıma sunulan kaplamalara kadar her ayrıntıyı dikkatle değerlendirdiler. Kaş aşıklarının, Kaş aşıkları için inşa ettiği, güzel işçilikli bir yapı.
2019 yılında mülk el değiştirdi, yerel bir takım ve iş arkadaşları olan Ahmet ve Can tarafından satın alındı. Bina yenilendi ve Gordon ve Marion'u gururlandıracak konukseverlik ve sıcaklıkla konuklarımıza hizmet etmeye hazır Luna Hotel doğdu. Hayatı boyunca Kaş'ta yaşayan Ahmet, çok sevdiği kasabadan ayrılmayı düşünmüyor. Turizm sektörünün içinde doğdu ve otelcilik işiyle ilgili bilinmesi gereken her şeyi erken yaşlarda, ailesinin işlettiği konukevinde çalışarak öğrendi. Bugün karısı Marie ve üç çocuğunun da işe yardım etmesiyle bu iş daha da aile “meselesi” haline geldi.
Can da Kaş'lı ve turizm sektörünün içinde büyümüş. Eşi Gülşah ile İzmit'te tatilde tanıştı. Doğal olarak Gülşah, onu muhteşem sahil kasabası Kaş'ta ziyaret ettikten sonra, kasabanın sakinleri kadar kasabaya da aşık olmuş ve burayı kendi evi yapmaya ikna olmuş. Bugün, iki çocukları Can ve Gülşah'ın yanı sıra Ahmet ve ailesiyle birlikte, Luna Otel'i şirin bir aile işletmesi haline getirmişler ve birlikte çalışıyorlar.

Konum

Luna Hotel, Kaş'ın “Likya Caddesi”nin hemen yakınında merkezi bir konuma sahiptir. Kasaba meydanından otele ulaşmak için “Old House” bardan sağa dönüp Kaş'ın meşhur “Uzun Çarşısı”na doğru yürüyün. Parke taşlarının kaldırıma dönüştüğü yöne doğru ilerleyin ve taş lahitin hemen ardından sola dönün. Başka bir caddeyle kesişene kadar bu cadde boyunca yokuş yukarı devam edin. Hemen karşınızda “Kaputaş Apart Otel-Luna Hotel” tabelasını görmelisiniz. Bu tabeladan merdivenlerden yukarı çıkın; Sağınızda kalacak olan Luna Hotel'e ulaşmak için üç kat merdiven çıkmanız gerekiyor.
TOP